Click HERE for Summer Schedule

Click HERE for NEW STUDENT Registration Only

Returning Students  Click HERE

6654 Black Horse Pike

Egg Harbor Township, NJ 08234

(609) 641-3835

FALL SCHEDULE

MONDAY

Room A Room B Room C Room D Gym A Gym B Upstairs

karate 4:30-5:15
ages 3-4
ballet/tap
Grace
4:30-5:15
ages 4-5
tumble
Debbie

5:15-6:15
ages 8-10
ballet
Jenny
karate 5:00-6:15
age 6-8
ballet/jazz
Rachel
5:15-6:16
ages 4-6
bal/tap/jazz
Grace
5:15-6:00
ages 3-4
tumble
Debbie
5:15-6:15
ages 7-9
tumble
Larissa
5:15-6:15
ages 9-12
singing
Todd
6:15-7:15
teen ballet
Rachel
karate 6:15-7:15
age 9-12
ballet
Jenny
6:15-7:15
ages 7-9
ballet
Grace
6:15-7:15
ages 6-8
Larissa
6:15-7:00
ages 7-10
singing
Todd
7:15-8:15
teen contemporary
Grace

karate
7:15-8:15
ages 9-12
jazz/contemporary
Rachel
7:15-8:15
ages 9-12
lyrical
Jenny
7:15-8:15
ages 9-12
tumble
Larissa
7:15-8:15
Teen singing
Todd

TUESDAY

Room A Room B Room C Room D Gym A Gym B Upstairs
4:15-5:30
ages 7-11
ballet int.
Judi
karate 4:30-5:15
ages 6-8
hiphop
Austin
4:30-5:15
ages 3-4
ballet/tap
Ashley
4:15-5:15
int. tumble
John

5:30-6:30
ages 7-11
company lyrical
Judi
karate 5:15-6:30
teen contemporary
Austin
5:15-6:15
ags 4-5
bal/tap/jazz
Ashley
5:15-6:30
Adv tumble
John
5:15-6:00
age 8-10
aerial
Jenn Y
5:15-6:15
ages 6-8
Singing
Todd
6:30-7:45
ages 11-14*
ballet
Judi
karate 6:30-7:45
sr. adv contemporary
Austin
6:15-7:00
ages 7-10
ballet/jazz
Grace
6:30-7:45
ages 7-11*
tumble
John
6:00-7:00
ages 9-12
aerial
Jenn Y
6:30-7:30
ages 7-10
singing
Todd
7:45-9:00
Sr. company
ballet
Judi

karate
7:00-8:00
ages 9-12
Hip-Hop
Grace
7:00-8:00
ages 8-11
aerial
Jenn Y
7:45-8:45
teen singing
Todd

WEDNESDAY

Room A Room B Room C Room D Gym A Gym B Upstairs
4:00-5:30
Ages 13+
ballet
Ashley
4:15-5:00
ages 5-7
ballet
Jenny
4:00-4:45
ages 4-6
hiphop tots
Austin
4:00-4:45
ages 7-11
tap
Jenny H
4:15-5:00
ages 5-7
tumble
Debbie
4:30-5:30
sr. teen acting
Sean
5:30-6:30
int. jazz
company
Ashley
5:00-6:00
ages 6-8
Ballet
Jenny
4;45-5:0
ages 7-11
hiphop
Austin
5:00-5:45
ages 5-7
tap
Jenny H
5:00-5:45
ages 3-4
tumble
Debbie
5:30-6:30
ages 7-11
Acting
Sean
6:30-8:00
Sr. company
adv ballet
Ashley
6:00-7:00
ages 8-10
ballet
Rachel
5;30-6:30
Adv teen hiphop
Austin
5:45-6:30
ages 3-4
ballet/tap
Grace
5:45-6:30
ages 5-7
aerial
Debbie
6:30-7:30
ages 9-12
Acting
Sean
8:00-9:00
Sr. Contemporary
Christina
7:00-8:00
ages 8-10
Contemporary
Rachel
6:30-7:30
ages 13-18
HipHop
Austin
6:30-7:30
ages 7-10
HipHop
Grace
5:45-6:30
ages 4-6
Tumble
Dana
7:30-8:30
teen acting
Sean

7:30-8:15
ages 9-12
hiphop
Austin
6:30-7:45
ages 7-11
Tumble
Dana

THURSDAY

Room A Room B Room C Room D Gym A Gym B Upstairs
4:15-5:30
ages 7-11
ballet
Ashley
4:00-5:00
ages 5-7
ballet
Judi
4:30-5:30
teen tap
Dessie
4:30-5:15
ages 4-6
hiphop tots
Austin
4:15-5:30
adv conditioning
John
5:30-7:00
ages 11-14
ballet
Judi
5:00-5:30
ages 5-7
lyrical
Judi
5:30-6:30
adv tap
Dessie
5:30-6:15
ages 5-7
Jazz
Austin
5:30-6:30
ages 9-12
tumble
John
7:00-8:30
ages teen
adv ballet
Judi
5:30-6:30
ages 7-11
Jazz
Ashley
6:30-7:15
ages 7-11
contemporary
Austin
6:30-7:15
ages 8-10
beg tap
Dessie
6:30-7:15
ages 5-7
Tumble
John
6:30-7:30
ages 9-12
ballet
Jenny
7:15-8:15
ages 11-15
int. contemporary
Austin
7:15-8:00
ages 10-12
beg tap
Dessie
7:15-8:15
ages 7-11
Int. tumble
John
7:30-8:15
ages 9-12
Lyrical
Jenny

FRIDAY

Room A Room B Room C Room D Gym A Gym B Upstairs
karate 4:00-4:30
Twinkle 2's
Grace
karate 4:30-5:15
ages 3-4
ballet/tap
Grace
karate 5:15-6:16
bal/tap/jazz
ages 4-6
Grace

SATURDAY

Room A Room B Room C Room D Gym A Gym B Upstairs
Company Karate 9:15-10:00
Ballet/Tap
Ages 3-4
Grace
10:00 - 11:00
Bal/Tap/Jazz
Ages 4-6
Grace
11:00 - 12:00
Bal/Tap/JazzAges
5-7
Grace